Smykkedesign

Smykkedesign

Vi har mange dyktige designere av smykker i Norge. De fleste selger produktene sine gjennom gullsmedbutikker, men en del selger også direkte fra egne verksteder.

Mange kunder har egne ideer til et smykke. Disse ideene kan man ta med til en smykkedesigner
som i samarbeid med kunden vil utforme smykket.

Vi ser også en voksende tendens til at stadig flere ønsker håndlagde forlovelses- eller gifteringer.

Smykkedesignere/verkstedgullsmeder tilknyttet Norges Gullsmedforbund:
Andersen, Gullsmed Karin E., Oppegård, Karin Andersen
Ane Jewellery, Oslo, www.ane.gallery
Barnung, Gullsmed Ole Kristian, Moen, post@gullsmed-barnung.no
Bergtun’s Gullsmedverksted, Sandefjord, Gunnar Bergtun
Bjaarstad, Gullsmed Jo Eyvind, Oslo, Jo Eyvin Bjaarstad
Bratland, Linn Sigrid, Edland, Linn Sigrid Bratland
Brisingamen, Brit Elin Ildhusøy, Homborsund, www.brisingamenjewellery.com
Bryggen Gull & Sølv, Roar Hansen, Bergen, roargullsmed@gmail.com
ByNormann, Gressvik,  http://bynormann.no
Dahl, Gullsmed Ann-Kristin, Vingrom, a-k.dahl@online.no
Dahl-Pedersen Jewellery, Rasta, ldp@vikenfiber.no
Deberitz Design, Vollen, http://www.deberitz.com/deberitz
Design Verkstedet, Bergen, Signatursmykker
Døvre’s Gullsmedverksted, Sellebak, ingar@dovres.no
Edelmetallstøperiet AS, Anne-Britt Ernst, Rolvsøy, www.edelmetallstoperiet.com
FILI, Stathelle, Gry Grindbakken, www.fili.as
Goldline, Ulf Larsen, Oslo, Goldline
Grenland Stein & Sølv AS, Hanne Käte Aaltvedt, Porsgrunn, www.grenstho.no
Gullsmed & Diamantsliper Roy Barth Gundeid, Drøbak, www.diamanterpånett.no
Gullsmed Bugge, Oslo, Remy Bugge
Gullsmed Ulrikke Johansen, Oslo, ulrikke_johansen@hotmail.com
Gullsmedene i Lille Øvregaten, Bergen, gullsmedene@lilleovregaten.no
Gunnlaug Berg Sølv, Sandtorg, Gunnlaug Berg
Hilde Nødtvedt Sølvsmie, Oslo, Hilde Nødtvedt
Honningdal-Bruun, Solfrid, Hønefoss, Solfrid Honningdal-Bruun
Horgen Design AS, Knut Horgen, Røyse, www.horgendesign.com
Hveding, gullsmed Cecilie, Tynset, Cecilie Hveding
Ilda Design, Jewelry by Camilla AS, Horten, http://www.ildadesign.com
Indrebø Solveig, Åndalsnes, Solveig Indrebø
Isachsen Studio, Oslo, Torill Isachsen
Justad, Gullsmed Ingar Kielland, Svelvik, i.k.justad@online.no
Juul Galleri, Stjørdal, Galleri Juul
Karat Gullsmedverksted, Oslo, tlf 23 35 83 90
Karlgård, Gullsmed Helge Karlgård, Trondheim, gullsmed Helge Karlgård
Kluge, Gullsmed Kirsti Kluge, Stavanger, http://gullsmedkluge.no
Kowalski, Sølvsmed Berit Kowalski, Skien, tlf 952 16 813
Kristiansen, Eftf. Johs Kristiansen AS, Larvik, Johs. Kristiansen Eftf.
Kvist & Kvae, Oslo, https://www.kvistogkvae.no
Lie FV AS, Jan Lie, Drammen, post@lie-forsolving.no
LIVADESIGN, Gullsmedmester Lise Valset, Lierskogen, www.livadesign.no
Mie Argentum, Oslo, Mie M.S. Thorseth
MSJ Juvelèr, Oslo, Mari Sahlgaard Johansson
Nina Vinje Smykkedesign, Oslo, www.ninavinje.no
Nordhordland Smykkedesign, Alversund, smykkeas@online.no
Propersdesign AS, Martina Propers, Oslo, www.propersdesign.com
Ragutzki, Gullsmed Torunn, Hønefoss, Gullsmed Torunn Ragutzki
Reiersen AS, Gullsmed Ann Kristin, Storslett, gullsmed.reiersen@gmail.com
Ridderhus, Rauland, http://www.ridderhus.no
Rosegull, Arendal, www.rosegull.no
Sannes, Gullsmed Sigfrid, Bergen, http://www.sigfridsannes.com
Selbo Gullsmedverksted, Britt Tove, Drammen, tlf 32 82 47 52
Simensen Smykker, Solfrid, Oslo, tlf 22 69 48 94
Smykkesenteret, Gullsmedmester R. Putkowski, Gamle Fredrikstad, www.smykkesenteret.no
Smykkeverkstaden, Reidun Breistig, Haugesund, post@reidunbreistig.no
Sophia Brand Jewellery, Sandefjord, Sophia Brand Jewellery
Storm-Johannsen, Gullsmed Unni, Grimstad, Unni Storm-Johannsen
Søderlund Design, Lillehammer, Søderlund Design
Sølv & Gullsmia, Trond, Stjørdal, overvik@getmail.no
The Weddel Trading Company AS, Tanya Ross, Oslo, www.gems.no
Wabi Sabi AS, Dagmar Mildes, Tromsø, www.wabisabi.no
Wichstrøm-Nielsen AS, Gullsmed, Sarpsborg, fwina@online.no
Wilhelmine AS, Lillesand, Wilhelmine
Wilson Søljeverksted, Fagerstrand, www.wilson-soljeverksted.no
Zilver Neckless, Nå, http://zilver-neckless.com
Øvrebø Smykkeverkstad, Vassenden, Øvrebø Smykkeverkstad
Aasen, Kristin Aasen, Kristiansund N, www.kristinaasen.no

Norges Gullsmedforbund | Torggt 10 | 0181 OSLO | Tlf: 22 34 89 00 | Fax: 22 34 89 19 | Epost: firmapost@gullsmed.no